Ostatnio zainteresowałem się ekonomią, ale taką makroekonomią. To co się obecnie dzieje na świecie globalnie ma olbrzymi wpływ na nasze codzienne życie, dlatego warto wiedzieć na czym polega światowa ekonomia, jak wygląda geopolityka i generalnie kierunek, w który zmierza obecny świat. Niestety jest tak (i to może być co dla niektórych odkryciem) że obecnie na świecie bogactwo jest postrzegane jako pewna forma szczęścia. Nie rozumiem zatem dlatego Polska jako naród obraziła się na robienie pieniędzy. Jak bardzo dobrze widać że dopóki będą przy władzy stare dziadki to ten kraj politycznie a i w konsekwencji gospodarczo i ekonomicznie pozostanie w tyle.

Dlatego, postanowiłem na własną rękę za stymulować ratować naszą gospodarkę poprzez oferowanie pomysłów na start upy. Od razu pragnę nadmienić, iż nie posiadam dużej wiedzy z zakresu IT, tym samym może się okazać że te pomysły już dawno temu powstały a ja wyjdę na kretyna. Zrozumcie więc że dla mnie jest to troszeczkę jak stąpanie po cienkiej linie.

Serio? Dobra rekiny przedsiębiorczości jesteście gotowi? no dobra, to jedziemy:

  1. Stworzenie algorytmu, który masowo bez przerwy masowo followuje nowe konta, żeby na podstawie treści publikowanych na swoich kontach analizował ich zachowania biznesowe, społeczne, polityczne i jakie tam chcecie bo tworzył by na podstawie algorytmów analizujących ślad cyfrowy. Znajomość tego co na nas jako użytkowników sieci wpływa jest potężną wiedzą. Uprzedzając ewentualne kontrargumenty zapewniam Was- większość ludzi nie interesuje się co się dzieje z ich danymi w sieci.
  2. Ranking stron sprzedający kursy internetowe na podstawie zunifikowanego ratingu. Masz firmę która robi kursy, albo sam prowadzisz szkolenia? Zapisz się do platformy ratingowej. Kompletnie za darmo. Hajs będzie za płatną reklamę.
  3. Ej, ale to na pewno istnieje! Przeglądarka do wpisów mediów społecznościowych, taki agregator treści w jednej aplikacji, gdzie na jednym time line wyświetlają się treści z różnych mediów społecznościowych. Serio, chciałbym mieć wszystko na jednej platformie, w której bez problemu mógłbym sobie na przykład ustawić tryb nocny i ustawić taki widok jaki mi się podoba. Brzmi jak pierdoła? Hej, świat składa się z pierdół! Na tym robi się największe pieniądze!
  4. EDIT: Aplikacja kalendarz która prezentuje zadania w formie mapy myśli. Używałbym tego jak szalony!

nie ma za co.