„Wspaniały to był rok, nie zapomnę go nigdy.”

Rok pełen absurdów. Dwanaście surrealistycznych miesięcy. Miesięcy, które były soczystym liściem sprzedanym wszystkim, którzy myśleli że zawsze będzie wspaniale. A także tym, którzy nie wierzyli że zdrowie jednak jest najważniejsze.

Styczeń – UK nie jest w unii, pożary w Australii. Wskazówki na symbolicznym „zegarze zagłady” na Uniwersytecie w Chicago zostały przesunięte z 23:58 na 23:58:20, co jest wskazaniem najbliższym północy od początku istnienia zegara

Luty – naukowcy odkryli sygnały radiowe, docierające do Ziemi ze stałym rytmem z miejsca oddalonego od nas o 500 mln lat świetlnych. Tajemnicze źródło wysyła impulsy w 16-dniowym cyklu. To pierwszy raz, kiedy naukowcy wykryli okresowość takich sygnałów

Marzec – Pierwsze przypadki korona wirusa w Rzeczpospolitej. Zamykamy naród. Drastycznie wzrasta spożycie makaronu oraz papieru toaletowego. Premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson twierdzi że nie ma istotnego zagrożenia korona wirusem.

Kwiecień – Boris Johnson ma korona wirusa i ląduje na intensywnej terapii. Globalna nadpodaż ropy skutkuje po raz pierwszy w historii ujemnymi kontraktami terminowymi na nią. Pojawia się radioaktywna chmura znad Czarnobyla, no i susza. Poczta ma zrealizować wybory korespondencyjne ale orientuje się że nie wie, gdzie dostarczyć karty do głosowania, a część skrzynek nie nadaje się do tego żeby włożyć tam ulotkę z pizzerii. Po raz kolejny obywatele dowiadują się że rząd nie ma pojęcia co sam robi.

Maj – Black Lives Matter w USA. 70 000 000pln i wybory, których nie było. Prezydent Duda rapuje, tym samym kultura hip hopu oficjalnie przestała istnieć.

Czerwiec – Protesty w Australii. Protesty w Białorusi. Protesty w Kongo. Protesty w Etiopii. Protesty w Francji. Protesty w Niemczech. Protesty w Japonii. Protesty w Kirgistanie. Protesty w Mali. Protesty w Nowej Zelandii. Protesty w Portugalii. Protesty w Sudanie. Protesty w Syrii. Protesty w Tunezji. Protesty w Wielkiej Brytanii. A ponadto w Gelsenkirchen w Niemczech odsłonięto pomnik Lenina. To pierwszy taki przypadek po upadku NRD.

Lipiec – Kanye West ogłasza że startuje w wyborach prezydenckich w USA. W Chinach pojawiają się pierwsze ogniska dżumy. Andrzej Duda wybrany na kolejne 5 lat. Pentagon oficjalnie publikuje potwierdzone zdjęcia UFO ale nikt tego nie zauważa bo cała uwaga zostaje skupiona na Kanye West który to doznaje załamania nerwowego.

Sierpień – Eksplozja w Bejrucie w wyniku której około 250-300 tysięcy mieszkańców straciło dach nad głową. Zjednoczone Emiraty Arabskie uruchamiają elektrownię atomową. To pierwsza elektrownia atomowa w świecie arabskim. Aleksander Łukaszenka ponownie wybiera się na kolejną kadencję rozpoczynając falę pokojowych protestów.

Wrzesień – Edyta Górniak deklaruje że idzie do polskiej polityki. Donald Trump nominowany do pokojowej nagrody Nobla.

Październik – Umiera Sean Connery. Ponadto, protesty w Polsce. Protesty w Bangladeszu. Protesty w Gruzji. Protesty w Indonezji. Protesty w Nigerii. Protesty w Kirgistanie. Protesty w Azerbejdżanie. Protesty w Tajlandii. Protesty w Meksyku. Protesty w Pakistanie.

Listopad – Wybory w Stanach Zjednoczonych. Policja gazuje protestujące kobiety. Prezydent zaniepokojony brakiem śniegu. Gastronomia zamknięta, kościoły otwarte. Sklepy w galeriach handlowych zamknięte, stoki narciarskie otwarte.

Grudzień – Przebudzenie wulkanu Etna. W różnych miejscach na świecie pojawiają się tajemnicze obeliski nieznanego pochodzenia. Edyta Górniak kończy karierę naukową. Świat nauki pogrążony w żałobie. Rząd odwołuje Sylwestra. Lech Roch Pawlak wraca po przerwie.

Udało się. Ci z Was którzy to czytają mogą sobie przybić piątkę. Było ciężko ale nadal tu jesteśmy.

Teraz już będzie z górki.